محصولات


معرفی محصولات گروه صنعتی فومنات

خط تولید نئوپان، مجتمع صنایع سلولزی فومنات

نئوپان خام

نئوپان یا تخته خرده چوب، محصول چوب مهندسی‌شده ساخته‌شده از خرده‌چوب‌ها به همراه رزین یا چسب مناسب است.

این محصول معمولاً از صنایع بازیافت چوب است به‌طوری‌که ضایعات به‌دست‌آمده در فرایند بهره‌برداری از چوب درختان برای مصارف مختلف را تبدیل به خرده‌چوب می‌کنند، سپس این خرده‌چوب‌ها را رطوبت‌گیری و به‌خوبی همگون می‌کنند و چسب می‌زنند و تحت پرس حرارتی قرار می‌دهند. ورق‌های به‌دست‌آمده پس از سرد شدن و سمباده خوردن قابل استفاده‌اند.

برای اطلاعات فنی بیشتر در خصوص نئوپان می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید:

خط تولید ام‌دی‌اف، مجتمع صنایع سلولزی فومنات

ام‌دی‌اف

ام‌دی‌اف (MDF) مخفف واژه «تخته فیبر با چگالی (دانسیته) متوسط» است. ام‌دی‌اف نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید می‌گردد.

این محصول ضمن دارا بودن خواص شبیه سایر اوراق فشرده چوبی، دارای برخی خواص برتر نیز هست که باعث ارتقای بازار آن در بین سایر اوراق فشرده چوبی مانند تخته خُرده‌چوب (نئوپان)، تخته‌لایه، تخته فیبر سخت و… شده‌است. درواقع، این محصول ام‌دی‌اف ابتدا به‌عنوان جایگزین اوراق فشرده چوبی مطرح بوده و سپس در کاربردهای جایگزینِ چوب نیز به‌کار رفته‌است. در حال حاضر، دامنه کاربردهای آن روزبه‌روز درحال افزایش است.

برای اطلاعات فنی بیشتر در خصوص ام‌دی‌اف می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید:

خط آغشته سازی، مجتمع صنایع سلولزی فومنات

کاغذ آغشته

کاغذ آغشته شده به رزین، یک محصول میانی است که در تولید اوراق فشره روکش شده کاربرد دارد. در حقیقت نگاره ها و رنگ های زیبایی که بر روی اوراق فشرده مشاهده می کنید در اکثر مربوط به کاغذ روکش شده بر روی ورق می باشد.

گالری ملامینه فومنات

ملامینه فومنات، در دریایی از طرح و رنگ غوطه‌ور شوید

ملامینه فومنات

ملامینه همان اوراق فشرده چوبی (نئوپان و ام‌دی‌اف) با روکش ملامینه می باشد که در بازار با عنوان های نئوپان ملامینه و ام‌دی‌اف ملامینه شناخته می شود. ورق های ملامینه شامل یک ورق تخته چوبی به همراه دو ورق کاغذ شده در رو و زیر تخته می باشد که توسط پرس به هم چسبیده است.

در زمان پرس کردن تخته های ملامینه، دستگاه دارای صفحات خاصی برای جلوه دادن بیشتر به محصولات ملامینه می باشد که باعث می شود علاوه بر حس زیبایی طرح کاغذ با استفاده از طرح های پرسی که بر روی سطح محصول نهایی ایجاد می کند انعکاس نور، و حس خاص زمان لمس کردن محصول نیز ایجاد شود. عمده طرح های پرسی که مورد استفاده قرار میگیرد به برفی، برجسته، صابونی و گلاس معروف می باشند.

گروه صنعتی فومنات عمده ورق های چوبی تولیدی خود را به صورت روکش شده با برند ملامینه فومنات به بازار عرضه می نماید.

مجموعه ملامینه فومنات در حال حاضر شامل بیش از ۲۰۰ رنگ و طرح می باشد که در نوع خود کم نظیر می باشد.

گالری محصولات ملامینه فومنات

گالری پلی گلاس فومنات

پلی گلاس فومنات، اولین و تنها تولید کننده هایگلاس سایز بزرگ در ایران

پلی‌گلاس فومنات

پلی‌گلاس فومنات نام تجاری محصول جدیدی به نام هایگلاس می باشد. در پروسه تولید این محصول، محصولات ملامینه با یک پوشش ظریف از رزین مخصوص پوشیده و سیقلی می شود به گونه ای که گویی یک روکش شیشه ای بر روی تخته قرار داده شده است. از جمله بارزترین ویژگی این محصول نسبت به محصولات مشابه موجود در بازار ابعاد آن می باشد. پلی‌گلاس فومنات اولین و تنها محصول هایگلاس سایز بزرگ ۳٫۶۶ × ۱٫۸۳ می باشد. همچنین این محصول در برابر خش مقاوم بوده و نهایت شفایت و براقیت را دارا می باشد.

گالری محصولات پلی‌گلاس فومنات